Ujistěte se, že domov je bezpečný a bez rizik. To znamená minimalizaci nebezpečí pádů například odstraněním koberců, výstupů a jiných překážek, které by mohly způsobit úrazy.
Označení jednotlivých místností pomůže v orientovaci v prostoru. Používejte jasné a snadno viditelné štítky na dveřích s popisky, které ukazují, co je za nimi. Využívejte obrázky, piktogramy, ne slova.
Instalujte madla nebo držadla v koupelně a kolem toalety, abyste minimalizovali riziko pádu. Zvažte použití protiskluzových podložek ve vaně nebo sprchovém koutu.
Ujistěte se, že osoba s Alzheimerovou nemocí bere léky v souladu s předpisem. Používejte lékové dávkovače nebo jiné zařízení na sledování a správu léků.
Použijte zámky na dveřích, které jsou obtížně otevíratelné pro osobu s Alzheimerovou nemocí, aby se minimalizoval riziko, že odejde ven samotná a ztratí se.
Pokud je to možné, zvažte použití sledovacího zařízení, jako jsou GPS náramky, aby bylo možné osobu snadněji lokalizovat v případě, že by se ztratila.
Vytvořte pevnou rutinu a strukturu v každodenním životě osoby s Alzheimerovou nemocí. To může snížit úzkost a zmatení.
Buďte v kontaktu s rodinou a přáteli a informujte je o situaci. Mějte kontakty na místní organizace, které poskytují podporu pro pečující osoby a osoby s demencí.
Ujistěte se, že osoba s Alzheimerovou nemocí má pravidelnou zdravotní péči a že jsou monitorovány jejich lékařské potřeby.
Jsme Poradna jako slon – poradna pro neformální pečující o pacienty s Alzheimerovou nemocí a dalšími typy neurodegenerativního onemocnění. Zjistit více →
Poradna jako slon – poradna pro neformální pečující o pacienty s Alzheimerovou nemocí a dalšími typy neurodegenerativního onemocnění.
Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu.